ویدیو مارکتینگ چه مزایا و معایبی دارد؟
ویدیو مارکتینگ چه مزایا و معایبی دارد؟

ویدیو مارکتینگ چه مزایا و معایبی دارد؟، ویدئو مارکتینگ آسان نیست. برعکس می‌تواند سخت و پر از چالش باشد. حتی ممکن است اولین ویدئوهای شما زیاد جالب باشند ولی باید شروع کنید. به مرور پیشرفت خواهید کرد و متوجه خواهید شد ویدئو مارکتینگ چقدر در برندینگ موثر است. پس وقت آن است که بازاریابی ویدیویی را به استراتژی محتوای خود اضافه کنید. یک استراتژی ارائه دهید و سپس با ایجاد محتوا در سریعترین زمان آن استراتژی را اجرا کنید. در نهایت نتایج خود را اندازه گیری کنید. با ما همراه باشید تا شما را با مزیت ها و معایب این نوع از مارکتینگ بیشتر آشنا کنیم.

مزیت‌های ویدیو مارکتینگ

اکثر افراد یک ویدئو کوتاه چند دقیقه‌ای را به مطالعه یک مطلب که ممکن است بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد ترجیح می‌دهند. این موضوع تنها یکی از مزایای ویدئو مارکتینگ به‌خصوص برای مخاطب است. در ادامه به بررسی سایر مزایا نیز می‌پردازیم.

ویدئو نرخ تبدیل را افزایش می دهد.

به نظر HubSpot ویدئو باید به عنوان یک سرمایه‌گذاری تلقی شود. استفاده از ویدئو در لندینگ پیج می‌تواند تا ۸۰ درصد، نرخ تبدیل را افزایش دهد! تماشای یک ویدئو می‌تواند کاملاً بر رفتار خرید تأثیر بگذارد و یک بازدید کننده را متقاعد به خرید کند. انتقال احساسات از طریق ویدئو یک ابزار فروش قدرتمند است.

ویدئو یک بخش جذاب در کمپین‌های ایمیلی است.

همه ما روزانه ایمیل‌های تبلیغاتی بسیاری دریافت می‌کنیم ولی فقط برخی از آنها برای ما جالب هستند. فقط استفاده از “ویدئو” در عنوان موضوع می تواند نرخ باز شدن ایمیل را افزایش داده و نرخ لغو اشتراک را کاهش دهد. استفاده از ویدیو در ایمیل منجر به افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی نرخ کلیک می‌شود.

موتورهای جستجو ویدئو را دوست دارند.

موتورهای جستجو بهترین و جذابترین محتوا را برای مخاطبان نمایش می‌دهند. اگر ویدیوی خود را در YouTube ، آپارات و وب سایت خود قرار دهید، احتمال نمایش وب سایت شما در موتورهای جستجو افزایش می‌یابد.

ویدئو مارکتینگ اعتماد و اعتبار کسب می‌کند.

ویدئو بهترین روش برای برندینگ کسب و کار شماست و شما را قادر می سازد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنید. برای ۹۰ درصد کاربران، فیلم‌هایی از محصول، فرآیند خرید و تصمیم‌گیری را ساده‌تر می‌کنند. هرچه تعداد ویدیوهای بیشتری برای آموزش و اطلاع رسانی به مشتریان خود تهیه کنید، بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد و اعتماد معادل افزایش فروش است.

ویدئو بیشتر توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود.

یکی از نشانه‌های موفقیت در مارکتینگ این است که مخاطبان محتوای شما را به اشتراک گذاشته یا برای شما محتوا تولید کنند. امروز عصر ویدئوها و محتواهای ویروسی است. یک ویدئوی جالب و مفید به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت پخش می‌شود.

معایب ویدیو مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ همانطور که مزایای زیادی دارد، معایبی هم دارد. در ادامه برخی از مهمترین معایب ویدئو مارکتینگ را معرفی می‌کنیم.

سرعت لود پایین

سرعت اینترنت در کشور ما پایین است. به همین دلیل ممکن است لود شدن یک ویدئو زمان نسبتا قابل توجهی طول بکشد. برخی افراد کم حوصله هستند و نمی‌توانند منتظر لود ویدئو بمانند. شما باید سعی کنید حجم ویدئو خود را با حفظ کیفیت ویدئو تا حد امکان پایین بیاورید.

سختی و زمانبر بودن ساخت ویدئو

ایده‌پردازی، نوشتن متن یک ویدئو، فیلمبرداری و ویرایش همگی مراحل سختی هستند و زمان زیادی از شما خواهند گرفت ب‌خصوص اگر در هیچکدام از این مراحل حرفه‌ای نباشید. بهترین روش کمک گرفتن از متخصصان تولید محتوا، فیلمبرداری و ادیت است تا ویدئوی شما در زمان کمتر و با کیفیت بیشتری آماده شود.

مشکلات نمایش در کانال‌های مختلف

ممکن است در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها یا مرورگرهای مختلف برای نمایش ویدئوی خود به مشکل بخورید. پس بهتر است نسخه‌های مختلفی از نظر سایز و فرمت متناسب با هر یک از کانال‌های انتشار مد نظر خود تهیه کنید.