نحوه تعریف شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد (KPI)
نحوه تعریف شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد (KPI)

نحوه تعریف شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد (KPI)، شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد نشانگری برای نمایش پیشرفت است که موفقیت یک سازمان یا یک فعالیت خاص (مثل پروژه‌ها، محصولات و…) را در مسیر رسیدن به هدف از پیش تعیین شده، ارزیابی می‌کند. تعیین شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد (KPI) در یک بیزینس، نیاز به تجربه و شناخت زیادی از فرآیندهای مختلف کسب‌وکار دارد. به عنوان مثال، شاید یک طراح اتومبیل کم تجربه، بخواهد نشانگری روی داشبورد ماشین قرار دهد که دمای لاستیک‌ها را نشان می‌دهد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تعریف KPI آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

با اینکه از روی این نشانگر راننده ماشین می‌تواند در هر لحظه ببیند که لاستیک‌ها چقدر گرمتر یا سردتر شده‌اند، اما این نشانگر اطلاعات خاصی را در جهت یابی یا تنظیم سرعت یا عملکرد کلی اتومبیل به راننده نمی‌دهد و در تصمیم گیری‌ها به او کمکی نمی‌کند. وجود چنین نشانگری در داشبورد اتومبیل بیش از اینکه مفید باشد، باعث گیج شدن راننده می‌شود و حواس او را از نشانگرهای اصلی مثل سرعت، دور موتور، بنزین و… پرت می‌کند.

نحوه تعریف KPI

مدیران اجرایی و رهبران سازمان‌ها معمولا از شاخص کلیدی عملکرد استفاده می‌کنند تا تصمیم‌های بهتری بگیرند. دو نکته را در نظر داشته باشید:

  • محاسبه KPI نشان دهنده نحوه عملکرد شما در مسیر اهداف استراتژیک است. منظور ما از اهداف، نتایج خاص تجاری است که می‌تواند درآمد سه ماهه هدفمند یا مشتریان جدید و هدفمند در یک ماه باشد.
  • KPI با متریک متفاوت است. متریک‌ها با نمایش فرآیندهای تاکتیکی یا اقدامات لازم برای دستیابی به KPIها از آنها پشتیبانی می‌کنند. متریک‌ها یا همان معیارها میزان موفقیت دستیابی به اهداف مشخص مانند میزان دانلود یک بروشور یا بازدید از فروشگاه را مشخص می‌کنند.

هر کسب‌وکاری می‌تواند شاخص کلیدی عملکرد منحصربه فردی برای پیگیری فرایندهای سازمانش تعریف کند. سازمان‌های مختلف برای بخش‌های مختلف شرکت خود تعریف می‌کنند. اهمیتی ندارد اهدافی که برای بهبود عملکردتان دارید مربوط به بازاریابی درونگرا، فروش یا هر جنبه تجاری دیگری باشد، به هر حال انتخاب شاخص‌های کلیدی عملکرد مناسب، اولین قدم برای پیشرفت قابل اندازه‌گیری است.

اگر بتوانید عملکرد فعلی خود را به صورت کمّی اندازه‌گیری کنید، می‌توانید میزان بهبود یا پسرفت خودتان را در طی یک دوره زمانی بسنجید. اما چگونه می‌توانید KPI مناسبی را برای کسب‌و‌کار خود انتخاب کنید؟ پاسخ کوتاه این است که بستگی دارد! اگرچه در واقع راه حل ساده‌ی گام به گام برای انتخاب KPI مناسب وجود ندارد، اما مواردی وجود دارد که باید همیشه آنها را در نظر داشته باشید.