فالوور فیک چیست و چه تفاوتی با فالوور روح دارد؟
فالوور فیک چیست و چه تفاوتی با فالوور روح دارد؟

فالوور فیک چیست و چه تفاوتی با فالوور روح دارد؟، همه‌ی کاربران اینستاگرام ممکن است علاقه‌مند به داشتن دنبال‌کنندگان بسیار باشند. این‌جاست که فالوور فیک وارد کار می‌شود اما این فالوور فیک می‌تواند آسیبی جدی برای صفحات مختلف به ویژه صفحات تجاری باشد. اینستاگرام با الگوریتم خاصی که دارد می‌تواند این فالوور‌ها را ردیابی کرده و در نهایت با حذف فالوور فیک یا حذف حساب شما، دسترسی‌تان را به طور کلی از بین ببرد. برای جلوگیری از این آسیب‌ها و ضررهای وارده به کسب‌وکارتان، بهترین راه پاک کردن فالوور های فیک است. ما در این مطلب با شما از روش‌ها و برنامه حذف فالوور فیک در اینستاگرام و مدیریت اینستاگرام به صورت اصولی و درست صحبت خواهیم کرد که کار شما را آسان می‌کند. تا پایان همراه ما باشید.

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

فالوور فیک یا پیج فیک اینستاگرام، پروفایل‌هایی در شبکه‌های اجتماعی هستند که فقط برای دنبال‌کردن پروفایل‌های دیگر و افزایش تعداد دنبال‌کنندگان آن‌ها ایجاد شده‌اند. این پروفایل‌های جعلی، متعلق به شخص واقعی نیستند اما می‌توانند تاثیر زیادی داشته باشند. کاربرانی که از این نوع اقدامات جعلی و غیراخلاقی استفاده می‌کنند، تصور می‌کنند که تعداد بالای فالوورها همیشه بهترین عامل دیده شدن در اینستاگرام است. این درحالی است که برند‌ها در سال‌های اخیر، با توجه به الگوریتم‌ جدید اینستاگرام برای پاک کردن فالوور های فیک و این نوع فعالیت‌ها، اطلاعات لازم را پیدا کرده و دریافته‌اند که داشتن تعداد زیاد فالوور، لزوماً باعث نخواهد شد که حساب‌های مورد نظر از میزان تعامل بالایی برخوردار باشد. تعاملاتی مثل لایک کردن، به اشتراک گذاشتن، کامنت ها ، و…. از جمله مهم‌ترین تعاملاتی است که در رشد و معرفی یک صفحه‌ی اینستاگرامی تاثیرگذار است و هیچ یک از فالوورهای فیک، این قابلیت‌ها را ندارد.

فالوور فیک با فالوور روح (ghost) چه فرقی دارد؟

شاید در شنیدن نام فالوور فیک و فالوور روح، شباهت‌های میان این دو، باعث گمراهی شود و این تصور به وجود آید که هردوی این فالوورهای یکی هستند اما یک نکته‌ی مهم وجود دارد که باعث تفاوت و تمایز می‌شود. فالوورهای فیک همان ربات‌هایی هستند که پروفایل‌های واقعی آن‌ها وجود ندارد و هیچ تعاملی هم نمی‌توانند با صفحه‌ی شما داشته باشند. برای یافتن و حذف این فالوورها، امکانات مختلفی از جمله سایت خارجی تشخیص فالوور فیک  و ربات حذف فالوور فیک رایگان وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌، این ربات‌ها را حذف کرد. در عین حال، فالوور روح، به فالوورهایی گفته می‌شود که پروفایل‌های واقعی دارند و ربات‌ نیستند اما به هر دلیلی؛ مثل الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، پست‌های شما برای آن‌ها نمایش داده نمی‌شود و هیچ‌گونه تعامل لایک کردن، نظردادن و اشتراک‌ گذاشتن با صفحه‌ی شما ندارند.